Pokoje w hotelach

Pokoje w hotelach

Pokoje w hotelach

Pokoje hotelowe są to wysokiej klasy pomieszczenia noclegowe, w jakich występuje ściśle określony rodzaj standardów. To na jaki typ pomieszczenia się zdecydujemy zależne jest przede wszystkim od tego, jak licznie przybywamy stricte do hotelu. I tak występują w każdych obiektach hotelowych między innymi jedynki. Są to single room czyli skrótowo SGL. Są to pokoje, jakie przeznaczone są przede wszystkim dla pojedynczych gości. To świetne rozwiązanie na przykład wtedy, kiedy wyjeżdżamy na delegację. Pozwala to przede wszystkim na wypoczynek w komfortowych warunkach, bez konieczności dzielenia z kimkolwiek pokoju czy też aneksu kuchennego. Jedynka jest to pomieszczenie, jakiego wielkość jest ogólnie ujęta w stosownych ramach. Mowa tu o wahaniu się powierzchni tychże obiektów między osiem a czternaście metrów kwadratowych. Jest także opcja podwójnego pokoju, ale przeznaczonego dla jednej osoby.

Pokoje w hotelach

Jest to tak zwany standard twin for sole use. Jest to pomieszczenie, które cechuje się posiadaniem dwóch łóżek, które są teoretycznie dla dwóch osób, ale przeznaczone dla jednej osoby. Podwójny pokój natomiast to twin room – chyba najbardziej charakterystyczny w zakresie wynajmu pomieszczeń hotelarskich. Jest skierowany do dwóch osób. Wyróżnia się między innymi podwójnymi łóżkami, ale dwoma. Stąd też pojawiło się określenie łóżka. Jest to pokój zaliczany jako wieloosobowy. Jeszcze inny rodzaj to dwójka, czyli double room a więc DBL. Jest to dwuosobowe pomieszczenie, jakie posiada tak zwane łóżko małżeńskie.

Jest to bardzo charakterystyczny rodzaj pokoju cechującego najlepsze hotele. Trójka czyli inaczej triple z kolei to pokój dla trzech osób. Najczęściej mowa w tym przypadku o łóżkach trzech, ale pojedynczych. Czwórka z kolei to quad czyli pokój dla czterech osób. Z kolei dormitory są to pokoje sale, a więc większe obiekty, gdzie jest spora ilość łóżek i na nich da się pomieścić wielu lokatorów.

Można tak kwaterowania większe grupy noclegujących, czyli powiedzmy całe wycieczki. Jest to często pokój z łóżkami dwupiętrowymi. W tego rodzaju salach standardy są zbliżone do hosteli.

Artykuł napisany przez: