Standardy noclegowe

Standardy noclegowe

Standardy noclegowe

Każda forma noclegowa opiera się przede wszystkim na posiadaniu ściśle określone standardy. W związku z tym niezbędne jest zwrócenie uwagi na to, jakie oznaczenie występuje w sferze każdego zamawianego przez nas pokoju. Co do rezerwacji generalnie wielokrotnie zwracamy uwagę nawet nie tyle, jak dane pomieszczenie się prezentuje, co przede wszystkim na to, jaka jest jego cena.

Warto jednakże mieć świadomość, że to jakie stawki cenowe są za hotel należne, zależne okazuje się w głównej mierze od wyposażenia i co za tym idzie wskazanego tu standardu. I tak wyróżnia się między innymi pokoje standard, które bazują jak wskazuje na to już samo nazewnictwo na zupełnie podstawowych elementach wyposażenia w tym na stoliku nocnym, oczywiście łóżku, półce znajdującej się przy każdym miejscu noclegowym obowiązkowo, szafie, najczęściej jest też zabudowana wnęka formie garderoby, lustro, biurko, stolik, wieszak, lampa. Co więcej w zależności tu już stricte od pokoju występują albo radio, albo może być też telewizor oraz telefon. Wynika to jednak konkretnie z odpowiedniego wariantu lokum.

Ponadto warto także wspomnieć o łazience, wobec której także dominują pewne standardy. Mówi się chociażby o konieczności montażu prysznica z kabiną prysznicową, ręczników kąpielowych, suszarki do włosów, kosmetyków w mini zestawach dołączanych w pomieszczeniach hotelowych wyższych standardem. Rodzinne pokoje z kolei to FAM czyli mocno rozbudowane warianty pomieszczeń standardowych. Rozbudowane dlatego, że mają one znacznie większą powierzchnię a zatem świetnie sprawdzają się przy dużej liczbie osób. Można pojechać do nich całą grupą, wieloosobową rodziną. Jako większy metraż w tym aspekcie rozumie się nie tylko samą większą liczbę łóżek, co również obszerniejsze zabudowanie w tym większą łazienkę, więcej krzeseł, szafek, półek. Apartamenty natomiast to APT czyli wysokiej klasy pomieszczenia hotelowe, które teoretycznie są wyposażone tak samo jak standardy wyżej scharakteryzowane, ale mają też przeważnie naczynia, sztućce, aneks kuchenny oraz generalnie większą ilość wyposażenia i urządzeń, zapewniających komfortowy pobyt w nich.

Jest także opcja takich apartamentów, w których są dodatkowe pomieszczenia przeznaczone przykładowo dla maluchów, tzw . bawialnie, niektóre mają wannę z jacuzzi, albo nawet osobny pokój kąpielowy.

Artykuł napisany przez: